מפוחים לאוורור הגגות

אוויר קריר ונקי אינו מנת חלקם של תושבי הארץ. הקיץ החם אשר הופך בשיאו לבלתי נסבל או אוויר לא נקי שהוא תוצר לוואי של תעשיות רבות אינם תורמים לכך שננשום אוויר נעים. על מנת לגבור על החום ולזכות למעט קרירות ישנו במיוחד בקיץ שימוש מוגבר במזגנים המביא לבזבוז רב של חשמל. כאשר מדובר על מפעלים תעשייתיים, זוהי חובתו של המפעל לטהר את האוויר שנושמים עובדי המקום בכדי שלא יפגע בבריאותם. טיהור האוויר לא נעשה על ידי מזגן אלא באמצעות עיקרון פשוט של הוצאת האוויר הרווי בתוצרי לוואי על ידי פעולת יניקה והכנסת אוויר נקי מבחוץ.
 

מפוחים- הדרך להתמודדות עם אוויר מזוהם

האמצעי להתמודדות עם אוויר לא נקי הוא מפוחים. המפוח מגיע בגדלים שונים ומותקן באזורים שונים במבנה או מחוצה לו. המשותף לכל המפוחים הוא טכניקת העבודה: שאיבת אוויר מחלל החדר שאת האוויר בו רוצים לטהר, פליטתו החוצה ושאיבת אוויר נקי מן החוץ ופליטתו פנימה. ישנם סוגים שונים של מפוחים: מפוחי תעלה קטנים המותקנים בפתחה של תעלת אוורור, מפוחי צנטריפוגה אשר שואבים את האוויר באמצעות סיבוב הכנפיים המהיר שיונק את האוויר פנימה. ישנם מפוחים המותקנים בתוך החדר וכאלה המותקנים בחוץ. במיוחד כאשר מדובר על מפוחים לתעשייה שנועדו לאוורור אולם ייצור ענק, חשוב שיהיה זה מפוח בעל מנוע חזק מאוד שיוכל לעמוד בעומסים גדולים של עבודה ויוכל, במקרה בו מדובר על אולם ייצור העובד 24 שעות ביממה, לעבוד גם ללא מנוחה מבלי לקרוס.
 

מפוחים לאוורור הגגות לקומה העליונה

דיירי קומות עליונות בוודאי מכירים את החום הגדול של הקיץ המגיע מן הגג. הגג אוגר בתוכו חום רב המצטבר במשך כל היום. חום רב זה מקרין על הדירה בקומה האחרונה אשר נמצאת ממש מתחתיו. דיירי קומות אחרונות נוטים להפעיל מזגן שעות על גבי שעות ולסבול מחום כבד וחשבון חשמל כבד לא פחות. מפוחים לאוורור הגגות הם אמצעי מצוין וגם חסכוני באופן משמעותי מן המזגן. כמו מפוחים אחרים, המפוח שעל הגג שואב את האוויר החם מן הדירה, מוציא את האוויר החם ומכניס אל הדירה אוויר נעים יותר. מפוח הגג אמנם אינו מהווה תחליף למזגן אך הוא בהחלט תומך בו ומוריד מהעומס עימו המזגן מתמודד.
 

מפוח גג סולארי- ליהנות מן השמש

אמנם השמש יוצרת את החום הרב ממנו אנו סובלים בקיץ, אך את אותה השמש ניתן לנצל גם... לקירור. ישנם מפוחי גג סולאריים אשר האנרגיה לפעולתם מתקבלת ישירות מן השמש. ממש כמו דוד שמש המחובר ללוחות סולאריים, כך ישנם מפוחי גג המחוברים ללוחות כאלה. הפאנל הסולארי קולט את אור השמש, הופך אותו לאנרגיה וזו מסובבת את מנוע המפוח.
 


 
תפריט דף הבית טלפון