זיפות גגות

זיפות גגות

זיפות גגות זו אחת הדרכים הוותיקות לאיטום של גגות. מדובר בשיטה יחסית פשוטה ליישום אך מצד שני, יש שיטות עמידות יותר לאורך זמן. יחד עם זאת, יש מי שיעדיף את האיטום הפשוט והזול יותר, ויש מי שיעדיף שיטות אחרות, כגון איטום ביריעות ביטומניות, שמחזיקות זמן רב יותר אך גם עולות יותר כסף.

במאמר הזה הבאנו לכם את כל מה שצריך לדעת על שיטת האיטום בזיפות גגות, כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת אם לבחור בשיטה הזאת, או לבחור בשיטות איטום אחרות.

זיפות גגות – שלבי העבודה מא' ועד ת'

כאמור, זיפות גגות זו שיטה פשוטה יחסית, ולכן גם שלבי העבודה שלה אינם מורכבים. יחד עם זאת, אם אתם רוצים שהאיטום ייעשה בצורה מקצועית, מומלץ לפנות לאיש מקצוע ולא לעשות זאת בעצמכם.

שלב ראשון – פינוי וניקוי הגג

על מנת שעבודת הזיפות תיעשה בצורה יסודית, יש לפנות את הגג עד כמה שאפשר. המשמעות היא לפנות מנועים של מזגנים, דודי שמש וקולטים, אנטנות, צלחות לוויין וכיוצא בזה. כמו כן, יש לנקות את הגג מלכלוך שהצטבר עליו עם השנים, ולסתום חורים שעלולים לפגוע בעבודת האיטום.

שלב שני – קילוף הסיד והכנת המרזבים

במידה והגג מכוסה בשכבת סיד, יש להסיר את השכבה הזאת כי היא מפריעה להצמדות של הזפת לגג. בנוסף, יש לוודא שפתחי המרזבים בגודלם המקורי, מכיוון שכאשר מבצעים שוב ושוב עבודות זיפות גגות, הם נוטים להצטמצם וכך קשה יותר לנקז את המים מהגג בזמן גשמים כבדים.

שלב שלישי – יישום הזפת

לאחר שלבי ההכנות השונים (שמהווים את רוב העבודה בדרך כלל), הגיע הזמן שבו צריך ליישם את הזפת על כל הגג בצורה מסודרת. על מנת לעשות זאת, יש לחמם אותה באש, ולמרוח אותה בכמה שכבות אחידות על כל שטח הגג. לאחר ייבוש של השכבה הראשונית, מומלץ ליישם שכבה נוספת.

שלב רביעי – בדיקת הצפה

לאחר סיום הזיפות, יש להציף את הגג במים למשך כמה ימים, על מנת לוודא שהזיפות גגות נעשה בצורה יסודית ואין חדירה של מים. במידה וישנה חדירה של מים בקומות הגבוהות, יש לבצע סדרת תיקונים על מנת ששכבת הזפת תהיה לא חדירה למים.

שלב חמישי – סיוד

השלב של סיוד לאחר זיפות גגות אינו חובה מבחינת האיטום. יחד עם זאת, מכיוון שזפת היא שחורה, היא קולטת חום, שצפוי לעבור לדירות העליונות בבניין. לכן, מומלץ ליישם שכבה של סיד לבן על הזפת השחור, על מנת לצמצם את התחממות הדירות העליונות בחודשי הקיץ החמים.

יתרונות וחסרונות של זיפות גגות

כמו כל שיטה של איטום גגות, לזיפות יש יתרונות וישנן חסרונות. כאן נסביר לכם בדיוק מהם היתרונות ומהן החסרונות של השיטה הזאת:

יתרונות

  • מחיר זול – כפי שכבר ציינו, זיפות גגות זו שיטה זולה בזכות העובדה שחומר הגלם אינו יקר יחסית לחומרי איטום אחרים, ולכן העבודה צריכה להיות זולה לעומת עבודות איטום אחרות.
  • מתאימה לכל גג – שיטות איטום שונות מתאימות לסוגי גגות שונים, אך זיפות זו שיטה שמתאימה לכל סוגי הגגות הקיימים.
  • עבודה פשוטה לביצוע – שלא דורשת מיומנות גבוהה מהקבלנים והפועלים שלהם.

חסרונות

  • איטום מחזיק לתקופה קצרה יחסית – לעומת שיטות איטום אחרות, כגון איטום ביריעות ביטומניות, זיפות גגות זו שיטה שמחזיקה שנים אחדות בלבד, ולכן יש לחזור עליה מדי פעם.

מחיר זיפות גגות

זה בדרך כלל החלק שהכי מעניין את הלקוחות שלנו. חשוב לנו לציין שהמחירים המצויינים כאן הם מחירים כלליים והם עלולים להשתנות בהתאם לגורמים שונים כגון גודל הגג, נוחות הגישה אליו וכיוצא בזה. כמו כן, המחירים המצויינים כאן אינם כוללים מע"מ.

מחיר זיפות גגות עומד על כ-50 ש"ח למטר רבוע בגגות של 100 מטר ומעלה. בגגות קטנים יותר, המחיר צפוי להיות גבוה יותר למטר רבוע. כמו כן, העלות הזאת אינה כוללת את עבודת הסיוד שלאחר מכן (שאינה חובה, כפי שציינו מקודם).

There’s no content to show here yet.